poniedziałek, 21 marca 2011

Zwierzęta dla alergika


Tak. I alergicy mogą cieszyć się towarzystwem zwierząt. Wystarczy, że będą przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Powszechnie uważa się, że uczula sierść zwierząt, ale to nie do końca jest prawda. Bardziej niż uczulające są naskórek, ślina zwierząt, wydzielina gruczołów łojowych, mocz, a także pióra ptaków. Statystyki podają, że najbardziej uczula kontakt ze świnką morską – dotyczy to aż 59 proc. osób z alergią na zwierzęta.
Kolejne to: kot 56 proc, szczur 32 proc., mysz 24 proc. i pies 17 proc. Co ciekawe, alergeny zwierzęce znajdują się nawet w mieszkaniach, gdzie nigdy nie było zwierząt, a przedostają się tam na ubraniach osób, które zwierzęta hodują. Chociaż koty są bardziej uczulającymi zwierzętami, to jednak alergia na psa przebiega znacznie gwałtowniej. Warto także wiedzieć, że alergia bywa podstępna, u ok. 15 proc. osób objawy uczulenia pojawiają się dopiero po roku obcowania ze zwierzakiem, a zdarza się nawet, że później. Jak wybrać zwierzaka?

1 komentarz:

 1. ALERGIA. (BIOLOGICZNA POMOC !!). *****

  CHLEB TYPU KR-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
  80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO.

  CHLEB TYPU KR-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
  Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ.

  OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
  Każdy CHLEB-IRL tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek organizmu, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

  PRZEPIS ten, jest zamieszczony na stronie internetowej; *****
  Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
  ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/index6.php

  OdpowiedzUsuń